15 лютого відбулась сесія районної ради

DSC 039915 лютого 2018 року відбулась 19 сесія районної ради 7 скликання.
Сесія розпочалась вшануванням загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.
У роботі сесії взяли участь  депутат обласної ради  Геннадій Мазур, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, районні ЗМІ. На порядок денний було винесено 36 питань.
     Депутати розглянули та прийнялиРайонну цільову програму роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки, Програму надання населенню Тростянецького району житлових субсидій за спрощеним порядком на 2018 рік, правоохоронну Програму Тростянецького району на 2018 – 2020 роки, Програму поводження з твердими побутовими відходами у       Тростянецькому районі на 2018-2022 роки, Районну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року, районну програму підтримки громадської організації футбольний клуб «Нива» на 2018-2020 роки, Програму розвитку місцевого самоврядування у Тростянецькому районі на 2018-2020 роки, районну Програму інформатизації «Електронна Тростянеччина» на 2018 – 2020 роки», районну Програму забезпечення виконання Тростянецькою         районною державною адміністрацією повноважень, делегованих          Тростянецькою     районною радою на 2018-2019 роки.
Внесено зміни до районних програм та рішень: районної Програми соціального захистуокремих категорій населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, на  2014-2019 рокиПрограми співфінансування ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення Тростянецького району на 2015-2018 роки, Програми економічного та соціального розвитку Тростянецького району на 2018 рік, районної Програми поліпшення надання адміністративних послуг Центром надання адміністративних послуг при Тростянецькій районній державній адміністрації громадянам Тростянецького району на 2016-2018 роки, рішення 18 сесії районної ради 7 скликання від 15 грудня 2017 року «Про районний бюджет на 2018 рік», рішення 11 сесії районної ради 7 скликання від 15 грудня 2016 року «Про районний бюджет на 2017 рік» згідно із розпорядженнями голови районної державної адміністрації. 
Також на розгляд депутатів районної ради виносились питання про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2017 рік, про передачу майна до комунальної власності Глибочанської територіальної громади, про здачу приміщень в оренду, про погодження договорів оренди приміщень, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища Тростянецького району,     про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки та інші.
DSC 0404DSC 0407DSC 0409

Відбулась зустріч мобільної бригади соціально-психологічної допомоги із суб’єктами соціальної роботи

image-0-02-05-f4796872bc1dc02c1cf3a49517b6e53a872d8a02b06560ebdcb3b7f2ea2702bf-VВ Україні майже кожна четверта жінка потерпає від насильства, про що свідчать дані дослідження ФН ООН в Україні  відносно поширеності насильства щодо дівчат та  жінок. Окрім того, в умовах збройного конфлікту, збільшується кількість випадків насильства і особливо насильства щодо жінок, все більше жінок бояться заявляти про насильство та звертатися по допомогу, особливо в Східних областях. Розуміючи масштаби та наслідки даної проблеми, Фонд народонаселення ООН в Україні  спільно з Міністерством соціальної політики України та МБФ «Українська фундація громадського здоров`я» виступили з ініціативою  і створили мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які виявляють та надають екстрену та планову психологічну та соціальну допомогу потерпілим від ґендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства.
На сьогодні, проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» працює в 10 регіонах України, а саме у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській, та на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.
У Вінницькій області працює 4 мобільні бригади, які розташовані у м. Вінниці (територія обслуговування Вінницький, Калинівський райони), м. Могилів-Подільському(територія обслуговування Могилів-Подільський, Чернівецький райони), м. Гайсин (територія обслуговування Гайсинський, Тростянецький райони) та у м. Бар(територія обслуговування Барський, Мурованокуриловецький райони).
З метою посилення  системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене, в тому числі домашнє, насильство 31 січня 2018 року за ініціативи Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулась зустріч мобільної бригади соціально-психологічної допомоги   із суб’єктами соціальної роботи, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї. Зокрема, на зустрічі були присутні заступник голови Тростянецької райдержадміністрації Віктор Задорожний, директор Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Рєзнікова, головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Червонецька, завідувач сектору з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Аліна Горбата, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ольга Ільченко, інспектор ювенальної превенції Борис Дідур та ділиничі офіцери поліції.
Під час зустрічі в райдержадміністрації керівник мобільної бригади Ярослав  Левандовський розповів про новий закон щодо протидії домашньому насильству, де вже прописано створення спеціалізованих служб, притулків, мобільних бригад та  денних центрів, а також про дію до 2021 року обласної програми підтримки сім’ї та запобігання домашньому насильству.Також Ярослав Левандовський розповів, що мобільна бригада соціально-психологічної допомоги складається з психолога та двох соціальних працівників, які здійснюють моніторинг випадків насильства щодо жінок та надають послуги. Мобільна бригада співпрацює з Тростянецьким центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Бригади здійснюють регулярні виїзди на виклики та планово до районних центрів, а також віддалених сіл та селищ для виявлення випадків ґендерно зумовленого насильства, в т. ч. домашнього насильства. 
 
image-0-02-05-e1a74a052c1532f4b27a5a044b2e244f091aa7f517efa1e5f5fd1b026ded93cb-Vimage-0-02-05-f4796872bc1dc02c1cf3a49517b6e53a872d8a02b06560ebdcb3b7f2ea2702bf-V

Обережно «тихий вбивця»: ПАТ «ВІННИЦЯГАЗ» НАГАДУЄ СПОЖИВАЧАМ ПРО НЕБЕЗПЕКУ ОТРУЄННЯ ЧАДНИМ ГАЗОМ ВЗИМКУ

     1484584281 vvПівсотні  нещасних  випадків,  111 постраждалих  та  49  смертей-  така  невтішна  статистика по  Україні за  2017рік -  результат  нехтування  правил використання газу  в побуті.
     Більшість  трагедій трапилось  саме  у зимовий  період, коли ймовірність отруєння чадним газом при користуванні опалювальними газовими приладами істотно зростає.Торік в наслідок  отруєння   чадним  газом  загинуло 44 людини.Пятеро смертей сталось через  вибухи.
 
    ПАТ «Вінницягаз» застерігає усіх споживачів природного газу на Вінниччині, що у зв’язку із істотним потеплінням після тривалих морозів зростає ймовірність виникнення зворотної тяги у тих помешканнях, де встановлено обладнання із відводом продуктів згорання у димоходи. Використання побутових газових приладів при різких перепадах тиску, зниженні температури повітря, сильних поривах вітру і рясних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових каналах, в тому числі і при роботі опалювальних газових приладів в нічний час. Не допускається використання морально застарілих, несправних, які не мають автоматики безпеки опалювальних та водогрійних газових приладів, газопальникових пристроїв, так як це призводить не тільки до завищення обсягів газоспоживання, а й до зниження рівня безпеки.
 
ПАТ «Вінницягаз» нагадує споживачам, що працівники газової компанії можуть лише перевіряти наявність тяги у їхніх помешканнях. Що ж стосується перевірки стану димових та вентиляційних каналів, то цим займаються інші організації, які мають відповідні  дозвільні  документи.
 
Опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу (оксиду вуглецю), наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору і запаху. Саме тому неприпустимим є використання, в тому числі, витяжок із примусовим спонуканням у будинках та квартирах, де встановлено обладнання із відводом продуктів згорання у димохід.
 
Якщо ваш газовий прилад працює з перебоями, обов'язково викличте фахівців, звернувшись до газової компанії. Якщо ж ви відчули запах газу, потрібно терміново телефонувати до аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Вінницягаз» за телефоном 104, яка працює цілодобово і без вихідних.
 
 При сильних морозах і снігопадах власникам газифікованих житлових будинків, квартир рекомендується постійно проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів (ДВК), очищати їх від снігу та льоду, а чергову (планову) перевірку і очистку каналів фахівцями (з оформленням акту придатності ДВК до експлуатації) забезпечувати у визначені Законодавством терміни. Експлуатація димових каналів, оснащених шибером (заслінкою), при користуванні побутовими газовими приладами не допускається.
 
Варто пам’ятати, що приміщення із металопластиковими вікнами потрібно регулярно провітрювати, адже через герметичність таких помешкань підвищується ризик отруєння, оскільки відсутній приплив свіжого повітря до помешкання.   
 
 «Вінницягаз» звертається до всіх споживачів газу в області: природний газ - це не тільки товар першої необхідності, але і джерело підвищеної небезпеки. Тому в ситуації, коли мова йде про безпеку людей, компроміси неприпустимі. Ми закликаємо всіх споживачів до співпраці, при наявності технічних порушень рекомендуємо їх усунути, не піддаючи ризику не тільки власне здоров'я і життя, а й безпеку своїх сусідів.
 
 
За додатковою інформацією звертайтесь до
Фахівця із звязків з громадськістю
Добровольська  Тетяна  Вікторівна
+38 067 433 22 89
+380432 27 80 92
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відбулась апаратна нарада

DSC 015329 січня  2018 року голова районної державної адміністрації Леонід Лобань  за участю голови районної ради Людмили Скапровської провів  нараду із заступниками  голови райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів ЦОВВ, окремих служб району.
Заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний  зробив екскурс в історію щодо бою під Крутами, 100-річчя якого відзначається 29 січня 2018 року.
Присутні вшанували пам’ять Героїв, які загинули за незалежність України, хвилиною мовчання.
У ході наради розглядались питання  про роботу відділу з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації (інформував Олександр Балухатий, начальник відділу з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації); про роботу архівного відділу райдержадміністрації (інформувала Оксана Діденко, начальник архівного відділу райдержадміністрації).
Олександр Балухатий, зокрема, зазначив, що адміністраторами ЦНАПу надається 150 послуг та планується збільшення їх обсягу.
Протягом 2017 року надано 17 592 послуги, з них 10 496 – соціальні послуги, 1008 – реєстрація бізнесу, 1553 – реєстрація майна, 4399 – земельні відносини. У 2017 році до місцевого бюджету  надійшло 327 407 грн. за надання платних адміністративних послуг (реєстрація нерухомості, внесення змін до реєстру юридичних та фізичних осіб, витяг з Державного земельного кадастру).
Центр надання адміністративних послуг переїхав у новий офіс (приміщення райдержадміністрації), де є можливість надавати більшу кількість послуг, якісніше обслуговувати відвідувачів, адже ЦНАП знаходиться на першому поверсі та є доступним для людей з інвалідністю.
Оксана Діденко, начальник архівного відділу райдержадміністрації повідомила, що станом на 1 січня 2018 року в архівному відділі зберігаються документи 139 фонів у кількості 19 370 одиниць зберігання. Протягом 2017 року архівний відділ поповнено на 678 одиниць зберігання. Прийнято документи 14 установ, планові показники виконано на 292%. Відділом виконано 198 звернень та запитів громадян. Видано 169 архівних довідок та копій документів.
Також на нараді обговорювались   питання стосовно завдань та ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорії “Б” та “В, а також щодо подання електронних декларацій про доходи за 2017 рік.
 
DSC 0133DSC 0139DSC 0142
 
DSC 0150DSC 0155DSC 0165

Валерій Коровій представив звіт про підсумки соціально-економічного розвитку Вінницької області за 2017 рік

Image3У рамках засідання колегії обласної державної адміністрації голова ОДА Валерій Коровій інформував присутніх про результати діяльності владної команди у 2017 році та окреслив пріоритетні завдання в роботі органів влади на 2018 рік.
Керівник Вінниччини зауважив, що 2017-й став для області роком викликів і нових можливостей. Та, разом з тим, дав дорогу для втілення як раніше розпочатих, так і нових проектів.
«Ми сконцентрували свою увагу на низці питань зі зміцнення обороноздатності, сприяння продовженню реформи правоохоронних органів, посилення охорони та інженерного дооблаштування українсько-молдовського кордону», - повідомив Валерій Коровій.
Він зазначив, що серйозним викликом стали події навколо Калинівського 48-го Арсеналу. Відтак подякував усім причетним службам за організацію заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. За його словами, нині продовжуються роботи з відбудови та відновлення пошкоджених будівель.
«Ми провели два потужні навчання з територіальної оборони. І для нас дуже важливо, щоб це мало конкретний, практичний зміст. Ми придбали за кошти обласного бюджету 2 квадрокоптери та відремонтували БРДМ. За кошти державного бюджету в поточному році на 100 % виконали доведене завдання і придбали 19 квартир, які спрямовані, в першу чергу, сім’ям загиблих воїнів АТО. Крім того, в області реалізується програма з компенсації виплат за навчання дітям учасників АТО, і на це з обласного бюджету спрямовано 2,1 млн. гривень», - інформував керівник ОДА.
Торкаючись питань впровадження реформи децентралізації влади, Валерій Коровій наголосив, що саме бюджетна децентралізація, яка розпочалася у 2015 році, є локомотивом цього процесу.
«Доходи місцевих бюджетів за 3 роки зросли більше ніж на 5 млрд. гривень, або в 2,7 рази. Питома вага обласного бюджету, яким оперує обласна державна адміністрація разом з обласною Радою, скоротилася із 40 % доходів загального фонду до 11,7 %. Основний фінансовий ресурс передано на місця. Так, наприклад, в містах обласного значення доходи зросли в 4,2 рази, бюджети районів – майже у 3 рази. І обласний бюджет сьогодні працює з місцевими бюджетами виключно через обласні програми та екологічний фонд», - наголосив очільник регіону. Крім того, завдяки Уряду Володимира Гройсмана, майже 600 млн. гривень склали додаткові трансферти із державного бюджету.
Голова облдержадміністрації також акцентував увагу на ефективності системи ProZorro, яка в цілому по бюджетах області дозволила зекономити 125 млн. гривень, та зростанні кількості надання адміністративних послуг населенню. Зупинився й на питанні формування об’єднаних територіальних громад, яких в області створено вже 34.
«Після жорсткої девальвації 2015 року ми маємо відновлення споживчих настроїв і зростання роздрібного товарообороту. Дуже важливо, що внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати зросла й середньомісячна зарплата, яка протягом минулого року збільшилась у Вінницькій області на 43 %», - відзначив керівник ОДА.
Валерій Коровій, крім того, повідомив, що в регіоні реалізується стратегія зі створення великої кількості робочих місць, які не потребують серйозної фахової підготовки, що, у свою чергу, дозволить залучити на роботу людей, які перебувають у так званому «сірому» ринку зайнятості. Водночас очільник області інформував про інвестиційні проекти, які реалізуються у цій частині, підкресливши: у 2017 році Вінницька область вперше стала лідером в Україні за рівнем ділової активності.
«Традиційно Вінниччина має першість з усього комплексу питань у сфері аграрного бізнесу. А заробітна плата в сільському господарстві регіону в поточному році вперше буде перевищувати середньомісячну зарплату в цілому по області, - наголосив голова облдержадміністрації. - Нам вдалося за рахунок відсутності адміністративного впливу сформувати потужне конкурентне середовище у сфері АПК. Більше того, середній розмір орендної плати по земельних паях в цьому році склав 6,3 % проти 3,9 %, які були раніше».
Серйозну увагу торік, за словами керівника області, було приділено будівництву доріг. На ці цілі спрямовано понад 1 млрд. гривень. 22 км доріг області освітлено. Разом з тим, на регіональний рівень передано 7,5 тисяч км доріг місцевого значення, і нині спільно з Укравтодором обласна влада працює над формуванням програми розвитку доріг Вінниччини.
«Ми закумулюємо 2,4 млрд. гривень, з яких 1,2 млрд. грн. піде на поточний ремонт дороги М-12 (в сторону Хмельницького), 400 млн. грн. – на М-21 (від Калинівки до Житомирської області), 232 млн. грн. – на експлуатаційне утримання доріг державного значення та 623 млн. гривень – на місцеві дороги», - повідомив Валерій Коровій.
Не залишив поза увагою голова ОДА й питання розвитку соціально-гуманітарної сфери. Так, у галузі охорони здоров’я успішно пройшов процес реімбурсації, підключено 14 районів до єдиної оперативно-диспетчерської системи, використано 251 млн. гривень на ремонт будівель медичних закладів, введено в дію першу чергу хірургічного корпусу лікарні імені Пирогова. Роботи зі зміцнення матеріально-технічної бази тривають і в онкологічному диспансері, і в обласній дитячій клінічній лікарні. Також проводиться тендер на будівництво кардіологічного центру.
Відзначив Валерій Коровій і заходи, проведені у сферах освіти, культури, соціального захисту, фізичної культури та спорту. Відтак подякував усім учасникам зібрання за спільну роботу протягом 2017 року.
«Нам непросто, в нас багато проблем. Але тільки ті, хто є оптимістами і дивляться в завтрашній день, можуть за собою вести громаду. Ми повинні зберегти Україну, дати поштовх для її розвитку. Я вірю в 2018 рік, вірю в нашу спроможність рухатися вперед. В нас є потужна управлінська команда. Ми працюємо як єдиний, злагоджений колектив, і це вселяє дуже великий оптимізм», - підкреслив голова облдержадміністрації.

У селі Оляниця відкрили тренажерний зал

DSC 0005У  Оляницькому сільському будинку культури відбулося урочисте відкриття тренажерного залу. Ця подія відбулась завдяки участі та перемозі проекту Оляницької сільської ради у 14 обласному конкурсі розвитку територіальних громад та підтримці партнерів: ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» та ПрАТ «Зернопродукт МХП».
Загальний бюджет проекту «Облаштування тренажерного залу та встановлення тренажерів в Оляницькому сільському будинку культури» становить 308,440 тис.грн. (обласний бюджет – 63,440 тис.грн., районний бюджет – 15 тис.грн., кошти сільської ради – 30 тис.грн., кошти партнерів: ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» МХП – 170 тис.грн., ПрАТ «Зернопродукт МХП» - 30 тис.грн.).
У приміщенні сільського будинку культури виділено 3 кімнати, зроблено ремонт, придбано електроболаднання, тренажери, облаштовано роздягальню.
Участь у заході взяли голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська, директор «ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко, керівник ПрАТ «Зернопродукт МХП» Микола Цимбалюк, гості свята та жителі села.
Перерізавши символічну стрічку, з вітань поважних гостей свята розпочалась офіційна частина.
«У районі відкривались спортивні заклади, але такого тренажерного залу немає в жодному населеному пункті. Ви є запроваджувачами моди у цьому напрямку. Сьогдні модно бути здоровим і красивим. Основне – це здоровий дух у здоровому тілі. Я хочу привітати Оляницьку громаду із цим визначним днем і побажати, щоб кожен з вас набув здоров’я у цьому залі!»  - побажав присутнім Леонід Лобань.
До вітань долучились голова районної ради Людмила Скапровська, гості свята.
Ігор Лещенко, керівник одного з найпотужніших підприємств області, зазначив, що жителям с.Оляниця пощастило, що цей шанс випав саме їх громаді. І, дай Бог, щоб в інших селах і в інших районах також розвивалась промисловість, і тоді країна буде щаслива не від результатів виборів, а від того, що скрізь буде працювати бізнес, будемо працюватии ми з вами, заробляти гроші, і ми будемо сильними, щасливими і зможемо дбати і про себе, і про тих, хто слабший.
Після закінчення офіційної частини Ігор Васильович (триразовий чемпіон світу з пауерліфтінгу у жимі штанги лежачи та абсолютний чемпіон Європи та України з жиму лежачи), мотивуючи майбутніх відвідувачів залу, розповів, що це за спорт, пауерліфтінг. Також подарував у тренажерний зал музичний комплекс (щоб під музику було веселіше тренуватися). Разом з майбутнім тренером Олександром презентував кожен із тренажерів.
Приємно відмітити, що зразу після відкриття вже виявили бажання займатися  20 юних жителів Оляниці.
2401 0012401 003
DSC 0128DSC 0125DSC 0114DSC 0104DSC 0102DSC 0099DSC 0097DSC 0091DSC 0081DSC 0066DSC 0044DSC 0042DSC 0036DSC 0031DSC 0029DSC 0026DSC 0023DSC 0017DSC 0008

Привітали з 95-річним ювілеєм жительку Тростянчика

DSC 0078Мешканці села Тростянчик, Тетяні Петрівні Заворітній сьогодні виповнилося 95 років.
Привітати ювілярку завітали голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, в.о. директора ПрАТ «Зернопродукт МХП» Віктор Шевчук,  голова районної організації ветеранів України Микола Мельник, Тростянчицький сільський голова Петро Будянський, секретар сільської ради Валентина Волошина, учасники місцевого народного колективу «Надбужанка» та ін.
Народилася  Тетяна Петрівна 25 січня 1923 року в Тростянчику  в селянській сім’ї Панасюка Петра та його дружини Теклі. У 1936 році закінчила 7 класів з відмінними оцінками, пішла працювати обліковцем у рільничу бригаду, пізніше - ланковою, потім працювала з чоловіком на молочно-товарній фермі до самої пенсії. Виростила 3 дітей, має 6 онуків та 8 правнуків.
Життєвий шлях Тетяни Петрівни довжиною у дев´ять з половиною десятків років був не з легких. Не віриться, що цій жінці вже 95. Вона пам’ятає все своє життя до дрібниць, і, не зважаючи на поважний вік, залишається активною, цікавиться життям своїх рідних, односельчан,  країни, нікому не відмовляє у мудрій пораді.
         Леонід Іванович та поважні гості вручили Тетяні Петрівні квіти, вітальну листівку з нагоди 95-річного ювілею та подарунки.
«Від щирого серця вітаємо Вас з Днем народження. Прожити цілий вік дано не кожному. Ви стали свідком багатьох історичних подій. За плечима – роки мирного життя, воєнні роки, відбудова держави після війни. Люди старшого покоління – взірець для молоді, приклад патріотизму та любові до рідного краю. Бажаємо Вам здоров’я, сили духу, любові та відсвяткувати ще й 100-річний ювілей», – звернувся до ювілярки Леонід Лобань.
DSCN1862DSCN5380

Відбулась нарада-семінар з посадовими особами місцевого самоврядування

1 ujk25 січня 2018 року відбулася нарада-семінар з посадовими особами місцевого самоврядування, яку провела голова районної ради Людмила Скапровська. У роботі наради взяли участь голова райдержадміністрації Леонід Лобань, керівники та секретарі територіальних громад району та ін.
        Найбільш актуальним нині є питання  реалізації  у районі вимог Закону України «Про відходи». Основні  напрями  проекту районної Програми  поводження з твердими побутовими відходами  прозвучали у виступі Михайла Оліянчука, завідувача сектору житлово–комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації.
       Іншим, не менш важливим, стало питання щодо реалізації  законодавчих вимог із закупівлі молочної сировини у приватних господарствах. Начальник управління агропромислового розвитку  райдержадміністрації Микола  Цимбалюк і  начальник Тростянецького районного  управління Головного  управління Держпродспоживслужби Олег Білик  надали  інформацію з цього питання.  
       Про  порядок застосування диференційованих тарифів за періодами часу для  зовнішнього освітлення населених пунктів  йшлося у виступі Олександра Маснюка, головного інженера  СО Тростянецькі ЕМ.
Головний лікар  КУ «Тростянецький районний центр первинної медико–санітарної допомоги» Володимир Пересунько  ознайомив присутніх з проектом  формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги. Це питання викликало жвавий інтерес.  Воно є актуальним  для кожної  місцевої громади, адже  фактично у змінах задіяні ми всі.  Міністерством охорони здоров’я розроблено детальний план впровадження медичної реформи, де кожен матиме чіткі задачі та достатньо часу для їх виконання на кожному етапі. У  цьому році необхідно закласти міцний фундамент для змін , якісно запустити нову первинну допомогу та показати результат.
23

Відбулись урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя бою під Крутами

DSC 028522 січня 2018 року в залі засідань Тростянецької районної державної адміністрації відбулися урочистості та патріотичний концерт, присвячений Дню Соборності України та 100-річчю бою під Крутами. У заходах взяли участь заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний, заступник голови районної ради Іван Повидало представники громадських організацій та політичних партій, делегації трудових колективів та установ району, представники ЗМІ.
Розпочалися  заходи виконанням Державного гімну та демонстрацією документального фільму, який показав присутнім становлення соборної України 99 років назад та значимість події для державності нашої країни.
Зі святом привітав присутніх заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний: «День 22 січня ввійшов до національного календаря як велике державне свято, цього дня ми відзначаємо дві важливі події української історії: виповнюється 99-та річниця проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, а також 100-та річниця прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, який проголошував Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».
Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
29 січня цього року, у День пам’яті Героїв Крут, минає 100 років героїчного бою під Крутами, що відбувся під час наступу московсько-більшовицьких військ на Київ та став символом стійкості і патріотизму української молоді.
  Також 22 січня виповнюються роковини загибелі активістів Євромайдану, Героїв України Сергія Нігояна та Михайла Жизневського. 
Трагічні події минулих років зобов’язують нас шанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за мир і спокій в рідній незалежній державі.
         У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Поділлі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями.
Нехай День Соборності України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття.
Щиро бажаю всім міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо рідної Тростянеччини та України!
         Хай  воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу!»
Продовженням урочистих заходів став зворушливий патріотичний концерт за участі творчих колективів районнного будинку культури, а також учасників художньої самодіяльності району.
DSC 0289DSC 0343
DSC 0306
DSC 0304

З Днем Соборності України!

2201
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Шановні тростянчани!
  22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.
 
Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
 Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічноїі територіальної єдності.
 У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Поділлі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями.
        Нехай День Соборності України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття.
     Щиро бажаємо всім міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо рідної Тростянеччини та України!
         Хай  воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. 
 
 
 
З повагою
 
    Голова районної
державної адміністрації                                                                 Леонід Лобань                                     

       

Сторінка 1 з 397

Герб України                       
                               ТРОСТЯНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ                                             
             24300 Україна Вінницька область Тростянецький район   
             смт Тростянець вул. Соборна буд. 37 тел. (04343) 2-22-05, 2-23-64

факс (04343) 2-21-45 Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Герб Тростянця

eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan