На головну

14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14122013 00 1День встановлений в Україні згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія.
Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші. 
Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом.
Як відомо, 29 листопада 2016 року було завершено насування арки, яка накриває четвертий енергоблок. Будівництво нового саркофагу, який розрахований на 100 років, тривало 4 роки і коштувало 1,5 млрд євро.

В наступному році вінничани матимуть змогу отримувати препарати від депресії за програмою «Доступні ліки»

Dostupni-liky-678x381За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією страждає близько 300 млн людей по всьому світі. В Україні депресія є найбільш поширеною проблемою серед психічних розладів. Українці страждають депресією значно частіше, аніж жителі країн Європейського Союзу. І показники захворюваності у нашій країні продовжують зростати.
Легку форму депресії можна вилікувати без медикаментів, за допомогою певних психотерапевтичних методів. Але при середній та важкій формі може знадобитись медикаментозне лікування і психотерапія з кваліфікованими спеціалістами.
Самолікування депресії антидепрессантами є дуже небезпечним. Антидепресанти можна примати тільки за призначенням лікаря. Нехтування цим правилом може призвести до посилення депресії. 
Депресія належить до тих захворювань, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта, але ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Саме тому ліки від депресії уже з наступного року можна буде отримати безкоштовно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки».
Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Володимир Бондаренко: Державна служба готова до змін. Процес розпочато

Без названияРеформа державної служби зараз на часі, а у вищого керівництва країни є політична воля для її реалізації. Про це на зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації, проведеної в рамках урядової комунікаційної стратегії  #єдинийголос, заявив Державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко.
«Державна служба готова до змін. Ми розпочали цей процес з метою, аби змінити підхід - щоб державні службовці хотіли кращого для людей, а не лише для себе. Особливо приємно, що до цієї реформи хочуть приєднатися молоді кадри, сповнені  бажанням щось змінити», - підкреслив Володимир Бондаренко.
За його словами, зараз державні службовці стають відкритішими, і не лише в своїй роботі, а й в сприйнятті критики.
«Ми хочемо показати, що ми робимо та як ми робимо. Конструктивна критика ЗМІ у цьому контексті є дуже важливою. Адже дозволить нам зрозуміти, яким аспектам варто приділити особливу увагу. Тому що ми готові змінюватися. На це, в тому числі, є й політична воля Прем’єр-міністра», - наголосив Держсекретар Кабінету Міністрів.
Володимир Бондаренко також нагадав, що зараз відбувається реформа 10 міністерств. Зокрема, змінюється їх структура та функціонал. Проходять конкурси на посади в нові директорати. «І саме ці директорати - незначні за кількістю підрозділи - в подальшому і сформують потребу в скороченні структури, в першу чергу, всередині міністерств», - підкреслив Держсекретар Кабінету Міністрів.

Подальші напрямки співпраці Вінницької області та Ясського повіту обговорено в ході офіційної зустрічі керівників регіонів-партнерів

Image0312 грудня відбулась офіційна зустріч керівництва Вінницької області з президентом Ясської повітової Ради Марічелом Попа та членами делегації. Також, до участі в зустрічі долучились голови районних державних адміністрацій, міські голови та примари комун Ясського повіту Республіки Румунія.
Вітаючи гостей голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив: «За останні 3 роки нам вдалось зробити величезний крок вперед. Особливо в напрямку реформи децентралізації. Окрім того, Вінницька область є лідером в Україні з надання адміністративних послуг. Також, ведеться активна робота в напрямку економічного розвитку нашого регіону, про що свідчить першість Вінниччини серед решти регіонів Україні за кількістю залучених іноземних інвестицій. Але в України зараз не прості часи, є багато проблем та війна на сході нашої держави. Натомість ми продовжуємо рухатись вперед і за останні роки багато чого змінилось в нашій країні. Змінилась наша армія, розпочато масштабний ремонт доріг, залучаються інвестиції та будуються нові великі підприємства. Наш шлях – це шлях європейського розвитку Вінниччини та України».
В свою чергу президент Ясської повітової Ради Марічел Попа також наголосив на важливості співпраці Вінницької області та Ясського повіту, окремо зупинившись на майбутніх планах, щодо подальшого співробітництва та його поглиблення: «Відносини Вінницької області та Ясського повіту є дуже давніми і дружніми. І ми завжди готові поділитись своїм досвідом. Безперечно, нам цікаво ознайомитись з вашою культурою і традиціями, а також налагодити економічну співпрацю наших регіонів, адже в багатьох галузях Вінниччині вдалось досягти значних успіхів. І якщо ми об’єднаємо наші зусилля то результат такого партнерства може бути дуже гарним і вигідним як для вашого регіону, так і для Ясс».
Окрім того, в ході зустрічі продемонстровано промоційні ролики про Вінницьку область, а також перший заступник голови ОДА Андрій Гижко виступив з презентацією інвестиційного потенціалу Вінниччини та ознайомив присутніх з найбільшими підприємствами області, які є лідерами в своїх галузях як на теренах України, так і Європи та світу в цілому.
Наприкінці зустрічі голови районних державних адміністрацій області та міські голови поділились своїми досягненнями в напрямку розвитку своїх районів та міст, а також заслухали своїх колег з Ясського повіту відносно їх досвіду в управлінні адміністративними одиницями.

Відбулось засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

DSC 026612 грудня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації Таїсія Науменко провела  засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
         У ході засідання розглядались питання про хід оформлення трудових відносин між адміністрацією (фізичними особами-підприємцями) та найманими працівниками за матеріалами рейду – дослідження від 28 листопада, 6 та 8 грудня 207 року (інформував Іван Поліщук – заступник начальника – начальник Тростянецького відділення Гайсинської об’єднаної державної податкової інспекції); про здійснення фізичними особами господарської діяльності в сфері торгівлі м’ясними продуктами та правомірність оформлення підприємницької діяльності (інформували Олена Гонтар – заступник начальника управління праці та соціального захисту населення, Іван Поліщук – заступник начальника – начальник Тростянецького відділення Гайсинської об’єднаної державної податкової інспекції, Юрій Крилик – начальник відділу економіки райдержадміністрації).
 
DSC 0256DSC 0258DSC 0260

Правова робота юрисконсульта апарату райдержадміністрації з учнями Летківської СЗШ І-ІІІ ст.

IMG-6fb434f0a624e8a21be19ca20479c0b4-VВідповідно до розпорядженням голови Тростянецької районної адміністрації від 12 жовтня 2017 року № 285 « Про проведення в районі у 2017 році Всеукраїнського тижня права» та у рамках програми 08.12.2017 року головним спеціалістом юрисконсультом апарату райдержадміністрації Усенком В.В. у Летківській СЗШ І-ІІІ ст. серед учнів 10-8 класів було проведено лекцію інформаційного характеру на тему «Право людини на невтручання в її особисте життя» та «Захист своїх персональних даних»
У лекції було затронуто теми:
-         Історії створення Загальної Декларації Прав Людини, а також позитивних змін у суспільстві після її прийняття.
-          Конституційного захисту прав людини щодо невтручання в її особисте життя.
-         Та ознайомлення із значенням « Мої персональні дані та їх захист»
В ході проведення лекції використовувалась законодавча база України, а також європейських країн.
Заключною темою лекції були озвучені цікаві світові юридичні прецеденти, які вразили дітей та, ще більше викликали в них бажання освоювати законодавство для власного розвитку.
 
 
Юрисконсульт апарату райдержадміністрації 

120 тис родин отримають в наступному році «теплі» кредити

Toy-House-Wearing-A-ScarfУряд продовжує підтримувати реалізацію енергоефективних програм, які сприятимуть побудові енергонезалежної держави. Загалом на енергоефективність в наступному році буде витрачено 2 млрд грн. З цих коштів 1,6 млрд грн. отримає Фонд енергоефективності. Окремо 400 млн грн. передбачено на фінансування  державної програми «теплих» кредитів. Це означає, що в наступному році державну допомогу на утеплення осель зможуть отримати ще принаймні 120 тис родин.
Нагадаємо, що 7 грудня парламент 273 голосами проголосував в цілому за законопроект «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

На Вінниччині розпочато реалізацію новорічних ялинок

WP 20171207 14 18 52 ProПідготовка до новорічних свят на Вінниччині уже в розпалі. Цьогоріч реалізація новорічних ялинок у Бершадському держлісгоспі почалася навіть на тиждень раніше, ніж у попередньому. Перші результати показали Ободівське та Цибулівське лісництва. За перший тиждень грудня 2017 року тут продано відповідно 277 та 472 новорічних дерева на загальну суму 54384 грн. Готові до початку реалізації Бершадське та Сумівське лісництва.
ДП «Бершадський лісгосп» має можливість повністю забезпечити святковими красунями жителів Бершадщини, школи, дитячі садочки, будинки культури, інші установи та організації міста і району. Для цього лісівники спеціально вирощують новорічні ялинки та сосни на спеціалізованих шкілках та на землях, не придатних для ведення сільського господарства. У 2017 році створено 2,9 га плантацій новорічних ялинок.
Відпуск новорічних ялинок проводиться за цінами, сформованими лісогосподарським підприємством, з обов'язковим маркуванням пластиковими бирками із штрих-кодом. Номери бирок при їх відпуску відразу заносяться до загального електронного реєстру. З детальним прейскурантом на новорічні дерева можна ознайомитись на сайті ДП «Бершадський лісгосп».
У цьому році державною лісовою охороною спільно з працівниками органів внутрішніх справ та екологічної інспекції будуть проводитися рейди по охороні хвойних насаджень та виявленню порушників. Особи, винні у незаконній заготівлі новорічних ялин,  будуть притягуватися до адміністративної відповідальності за статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 170 грн. та на посадових осіб - від 119 грн. до 204 грн. Крім того, порушник відшкодовує шкоду, заподіяну лісовому господарству. Вона залежить від діаметра пенька і стартує з 248 грн. (з врахуванням індексації).

Захворюваність на ГРВІ та грип на Вінниччині нижча епідемічного рівня

thumb 472540 news mЯк повідомляє департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, впродовж  49-го  тижня 2017 року  захворюваність ГРВІ та грип, в порівнянні із попереднім тижнем,  збільшилась на 1,3 %  і   склала  530,2 випадків на 100 тис. нас., при епідемічному порозі  776,1 випадків  на 100 тис. нас.  Захворюваність   в цілому по області  була на 31,7 % нижчою епідемічного порогового рівня. В цілому по області за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 8502 особи, серед захворілих  5821 (68,5 %) дітей.  Було госпіталізовано 338 осіб, в т. ч. 288 дітей. 
З початку епідемічного сезону 2017-2018 рр. у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ  МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії було досліджено матеріал від 12 осіб,  отримано 3 позитивних результати на аденовірус, та 1 позитивний результат на парагрип.
Методом ПЛР досліджено матеріал від 9 осіб, позитивних не виявлено. 
З початку епідемічного сезону проти грипу та ГРВІ всього було щеплено 8429 осіб, в т. ч. 1699 дітей.

Я МАЮ ПРАВО!

SAM 2366Вперше про права людини заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан-Жак Руссо. Однак минуло ще майже два сторіччя, перш ніж людство усвідомило всю цінність права.
10 грудня 1948 року ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголосила права особистості, цивільні і політичні права і свободи. Права людини та громадянина є найбільшою цінністю сучасного світу та основою демократичного устрою.
Відзначення правового тижня в другу неділю грудня стало традиційним в Україні, адже 10 грудня Міжнародне співтовариство відзначає День прав людини.
Тиждень права, відділ обслуговування центральної районної бібліотеки, розпочав проведенням години права «Як уберегти підлітків від злочину» в школі №2.
Старшокласники мали змогу зустрітись та отримати відповіді на свої запитання від інспектора ювенальної привенції Бориса Дідура, начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Ірини Чернієнко, заступника начальника Тростянецького бюро безоплатної правової допомоги, юриста Олега Ткача.
Темами обговорення були: насильство в сім’ї, як захистити себе; першочергова допомога при затриманні підлітків працівниками поліції; правопорушення неповнолітніми. Сподіваємось, що ці обговорення стануть в пригоді та вбережуть наших дітей від необдуманих вчинків.
Крім цього, в бібліотеці оформлено правовий куточок «Молодь у світі законів», проводились: день права «Правам людини належну увагу», правовий дайджест «Пенсійний кур’єр по сторінках газети». З цими та іншими матеріалами правової тематики можна познайомитись в читальній залі відділу обслуговування Тростянецької центральної районної бібліотеки. 
 
SAM 2359SAM 2366SAM 2374

Сторінка 1 з 390

Тростянеччина запрошує відеоролик

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru
eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan