«Співає рід – співає Україна»

     18193697 205002463339786 2551414842164591236 nУже традиційно в кінці квітня проводиться огляд-конкурс співочих родин Тростянецького району «Співає рід – співає Україна» що відбувся в приміщенні районного Будинку культури.
          Огляд - конкурс проводиться з метою розвитку українського сучасного співу сімейних родин, розвитку та збагачення національної культурної спадщини, заснованих в кращих традиціях українського народу, створення умов для підвищення естетичного виховання сімейних колективів, підтримки талановитих сімейних родин у розвитку та розкритті їх співочих здібностей.

   Організаторами конкурсу є сектор у справах сім`ї,молоді та спорту райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації та Тростянецький РБК.

       В заході прийняли участь 10 родинних колективів сіл району. 
За результатами оцінювання журі переможцями конкурсу стали:
сімейний дует – Оголенко Василь Володимирович та дружина Валентина Петрівна із села Н.Ободівки, вони зайняли І місце.
ІІ місце - родинний дует із с.Олександрівки –дядько Сабатович
Сергій Петрович та племінниця Палій Тетяна.
Також II місце розділили куми із с.Четвертинівки: Росохач Катерина Дмитрівна, Бурдейна Людмила Анатолівна, Яременко Людмила Іванівна,
Яруніна Галина Михайлівна.
ІІІ місце сестрички Дереш Олеся та Кривошия Лілія із с.Ілляшівки розділили з родинним колективом Барченка Івана Івановича з дружиною Зінаїдою
Федорівною та кумою Соловей Галиною Іванівною з Савинець.

        Всі учасники були нагороджені подяками та пам’ятними сувенірами,
а переможці дипломами та подарунками від сектору у справах сім`ї,молоді та спорту райдержадміністрації.

Методист РБК – Анатолій Булан

ВІДБУЛАСЬ НАРАДА-СЕМІНАР З ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ

     narada2017 03127 квітня  відбулась нарада-семінар з посадовими особами місцевого самоврядування, в якій взяв участь голова райдержадміністрації Леонід Лобань.
    На розгляд учасників наради, а це сільські, селищний голови,  секретарі, головні бухгалтери місцевих рад району, виносились питання щодо діяльності самоврядних органів по забезпеченню життєдіяльності територіальних громад.
   Протягом двох місяців проводились роботи з благоустрою населених пунктів.  Робочою групою здійснено об’їзд сіл, з резульатами якого присутніх ознайомив заступник голови районної ради Іван Повидало.  Зокрема, відмітив добру роботу всіх громад району. У всіх селах та райцентрі наведено порядок, вивезено із стихійних сміттєзвалищ непотріб, частково ремонтуються комунальні дороги та шляхи загального користування, розчищено придорожні лісосмуги, тощо. Але проблемою залишається незадовільний стан автомобільних доріг.
У ході обговорення висловлено ряд пропозицій щодо ремонту шляхів, роздільного збирання твердих побутових відходів, будівництва сортувальних станцій, які будуть ретельно вивчатися та втілюватись у результати.
Друге питання порядку денного  - про стан виконання бюджету району за І  квартал 2017 року. Повний аналіз виконання дохідної частини у розрізі кожної територіальної громади надала начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Сандуляк. Варто зазначити, що  доходи бюджету району до затвердженого річного плану виконано на 27% (при плані 25%), а до помісячного розпису перевиконання становить  понад 40%.
Про забезпечення житлом дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування,  йшлося у виступі Пухальської Вікторії, завідувача сектору опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації.  Нині 9 дітей з цієї категорії не забезпечені житлом. Тому особливу увагу  місцеві органи влади повинні приділити цим дітям.
 
narada2017 034
narada2017 035
narada2017 037

Відбулось засідання районної призовної комісії

            DSC0507527 квітня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний провів засідання районної призовної комісії.
                   В ході засідання було розглянуто питання про призов на строкову військову службу та надання відстрочок від призову.   
 
Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації
 

Відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення першого Всеукраїнського фестивалю козацької традиційної культури «Батозька битва»

           IMG 5435 26 квітня голова райдержадміністрації Леонід Лобань провів засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення першого Всеукраїнського фестивалю козацької традиційної культури «Батозька битва».
             Із складом організаційного комітету присутніх ознайомив Володимир Барцьось, депутат Вінницької обласної Ради, член постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовної та історичної спадщини, керівник міжфракційного депутатського об’єднання «Національна пам’ять», координатор заходу, ініціатор проведення заходу.
            Ніна Бегас, директор міжнародного етнофестивалю «Живий вогонь», директор Благодійного фонду «Волонтерський тил», виступила із попереднім сценарієм, а також повідомила, що фестиваль заплановано на 2 – 4 червня в с. Четвертинівка, де й за історичними джерелами відбулася знаменита битва війська Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої.
             Із пропозиціями також виступили: Катерина Висоцька, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури; Андрій Мельничук, заступник голови координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій облдержадміністрації, заступник голови правління Військово-патріотичного клубу «Айдар».
Метою фестивалю є відродження національної самосвідомості української нації, вшанування традицій боротьби за незалежність України та посилення національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Фестиваль вміститиме  як урочисті заходи з нагоди відзначення річниці переможної Батозької битви – як-от покладання квітів до пам’ятників Батозькій битві і борцям за незалежність України, так і більш неформальні, такі як показові виступи учасників військово-історичних товариств, козацьких організацій та клубів бойових мистецтв, організацій та клубів історичної реконструкції з військово-історичної, костюмованої і побутово-ремісничої реконструкції. Гості фестивалю побачать і потримають у руках козацькі обладунки, зброю, одяг і взуття, екземпляри ужиткового мистецтва. Весь фестиваль буде просякнутий військовими звичаями і традиціями козацтва XVI–XVIII століть.
Також буде виставка творів народних майстрів з козацької тематики та визвольних змагань за українську державність; екскурсійні та просвітницькі заходи, зустрічі з видатними діячами, концертна програма з української і козацької тематики за участю колективів та окремих виконавців з області і України.
Організатори планують, що у перший рік фестиваль збере щонайменше дві тисячі учасників. Далі він має стати щорічним та всеукраїнським.
            По завершенню засідання організаційний комітет продовжив свою роботу у с. Четвертинівка, де вивчали місця для проведення фестивалю.
 
Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації
 
IMG 5436
IMG 5444
 
IMG 5445
IMG 5446
IMG 5447
IMG 5448

Сьогодні, 26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС

       IMG 5428Відзначаючи цю сумну дату, в Тростянецькій районній музичній школі зібралися ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, громадськість, щоб вкотре згадати уже про 31-шу річницю Чорнобильської трагедії.
         Із словами подяки, глибокої шани та побажаннями щастя, здоров’я, миру і благополуччя до присутніх звернулися Таїсія Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації, а також Григорій Литвиненко, голова Тростянецького районного громадського об’єднання «Спілка чорнобильців та ветеранів ядерних випробувань».
          Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагородили грамотами районної державної адміністрації та районної ради за мужність і професіоналізм, проявлені при ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, активну громадську позицію, та з нагоди 31-х роковин Чорнобильської трагедії.
         Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Чорнобильській трагедії, а також поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи та ядерних випробувань.
 
Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації
 
IMG 5353
IMG 5370
 
IMG 5378
IMG 5393
IMG 5367
IMG 5396
IMG 5406
IMG 5414
IMG 5418
IMG 5428 

Потерпілі від членів бандформувань т.зв. «ДНР/ЛНР» та військовослужбовців РФ можуть звернутись за допомогою.

OON-300x157Серед колишніх учасників бойових дій в районі проведення АТО є велика кількість громадян України, які зазнавали тортур, катувань, незаконного затримання, застосування сексуального насильства, порушення майнових, релігійних прав та інших заходів фізичного і психологічного тиску з боку членів бандформувань т.зв. «ДНР/ЛНР» та кадрових російських військовослужбовців.
Зі слів очевидців, терористи «ДНР/ЛНР» та російські військовослужбовці знущались над полоненими українськими військовослужбовцями, тримали їх в нелюдських умовах, в підвалах, постійно їх катували. 
Велика чисельність жителів Донбасу України зазнало матеріальної шкоди від терористів «ДНР/ЛНР» та військовослужбовців РФ, що в подальшому стало причиною їх виїзду з окупованої території України. У багатьох незаконно забрали приватне житло, бізнес, в когось особистий автомобіль. Правоохоронна система у вказаних псевдо республіках працює не на користь жителів Донецьких та Луганських областей, а для здійснення їх злочинної діяльності. 
Постраждалі мешканці Донецької Луганської областей України, колишні учасники бойових дій в районі проведення АТО можуть звертатись до Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (далі ММПЛУ), з метою захисту своїх прав та використання наданої ними інформації в міжнародних судах та подальшого відшкодування завданих їм збитків.
У зверненні потрібно викладати опис ситуації (ситуацій) під час яких було порушено права людини (тортури, катування, незаконне затримання, застосування сексуального насильства, порушення майнових, релігійних прав та інших заходів фізичного і психологічного тиску з боку членів банд формувань т.зв. «ЛНР/ДНР» та кадрових російських військовослужбовців), у разі наявності, надавати підтверджуючі матеріали (фото, відео, документи, тощо).     
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні приймає звернення наступним чином: 
- особистий візит до офісів ММПЛУ за адресами: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 20, офіс 310; м. Одеса, вул. Троїцька, буд. 33а, офіс 302; м. Харків, вул. Весняна, буд. 5/4; м. Краматорськ, просп. Краматорський, буд. 41; м. Дніпро, вул. Гоголя, буд. 62;
- телефонний дзвінок на номер телефону ММПЛУ :+380442535966;
- поштові звернення на адресу центрального офісу ММПЛУ: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 20, офіс 310;
- електронне звернення:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Чорнобильська трагедія у наших серцях

likvidatory pamyatnik26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.
Ці роковини – привід нагадати суспільству про жахливі наслідки катастрофи минулого сторіччя. Про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність та шану. Десятки тисяч наших співвітчизників змушені були назавжди залишити рідні домівки на радіоактивно – забрудненій території. Понад 2 млн. українців дотепер відчувають негативний вплив Чорнобиля.
Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського розуму великі , але за умови повної відповідальності за дії і вчинки. Чорнобильська трагедія – це жорстке і безкомпромісне попередження людству.
Сьогодні усі, кого травмував Чорнобиль, щоденно пожинають наслідки трагедії.
Їм потрібна особлива турбота держави та громади, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами.
Відзначаючи цю сумну дату, закликаємо всіх керівників установ, підприємств, організацій, благодійників, меценатів та інших небайдужих людей огорнути всебічною увагою і турботою учасників – ліквідаторів, вдів, дітей, потерпілих, людей з інвалідністю, які постраждали внаслідок катастрофи, надати їм необхідну допомогу.
         З глибокою пошаною схиляємо голови перед вами, шановні учасники –ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого Ви віддали своє здоровя, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.
        
Щиро бажаємо вам щастя, довгого життя без проблем і хвороб, миру, благополуччя і добробуту.
         Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.
               
З повагою
Голова районної державної адміністрації  Леонід Лобань

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

     DSC05066У зв’язку із погіршенням погодних умов та пониження температури повітря на території району 21 квітня 2017 року голова райдержадміністрації Леонід Лобань терміново скликав комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
     У ході засідання комісією було прийнято рішення з 21 по 25 квітня 2017 року призупинити навчальний процес у загальноосвітніх школах та виховний процес у дошкільних закладах району.
Сектор з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронним органами райдержадміністрації
 
DSC05060
DSC05064

Відбулось засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

         сайт20 квітня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний провів засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
         У ході засідання розглядались наступні питання: розгляд подання управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі на отримання інформації для призначення (відновлення) виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам (інформувала: заступник начальника управління Пенсійного фонду України  у Тростянецькому районі Жанна Горбань); розгляд подання управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (інформувала: начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Таїсія Шаргородська); розгляд інформації Вінницького обласного управління АТ «Ощадбанк» про блокування рахунків клієнтів – внутрішньо переміщених осіб (інформувала: заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Гонтар).
 
Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулося засідання районної робочої групи у справах альтернативної (невійськової) служби

        DSC0504920 квітня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний провів засідання районної робочої групи у справах альтернативної (невійськової) служби.
         У ході засідання розглядалось питання щодо направлення громадянина, який досяг призовного віку на альтернативну (невійськову) службу. Інформувала: заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Гонтар.
 
Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації
 
 
DSC05046
DSC05044
 

Сторінка 1 з 347

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru