20 червня відбулось засідання районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення

IMG 104620 червня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації Таїсія Науменко провела засідання районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення.
 
         На засіданні про проведення в районі у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці інформував Андрій Балаєвич, інженер з охорони праці господарської групи відділу освіти райдержадміністрації; пропідготовку сільськогосподарських підприємств Тростянецького району до проведення зернозбиральних робіт у 2017 році та дотримання вимог охорони праці з метою недопущення травмування працівників – Сергій Коваль, головний агроном управління агропромислового розвитку райдержадміністрації; щодо організації харчування та умов праці в ході проведення зернозбиральних робіт у 2017 році - Лариса Коваль, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Тростянецькому районі; про дотримання правил пожежної безпеки під час проведення зернозбиральних робіт у 2017 році – Олександр Наборович, капітан служби цивільного захисту Тростянецького районного сектору Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області.
         За результатами обговорень прийняті відповідні рішення.
 

 IMG 1042

Села не залишаться без лікарів

фото до ФАПУ селах людей найбільше турбує доля фельдшерів та ФАПів. ФАПи нікуди не зникнуть. Фельдшери не замінятимуть роботу лікаря, але стануть його сателітами, помічниками  для того, щоб доступ до медичної допомоги був у найвіддаленіших селах.
 У 2018-му році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, в 2019-му — 450 грн. На 2000 пацієнтів це створить річний дохід в 740 000 грн у 2018 р. та 900 000 грн у 2019 р. В цей бюджет входить оренда, робота лікаря, фельдшера та медсестри, прості витратні матеріали та часткове покриття по аналізах. Ліки в цей бюджет не входять.  
 Досі на селі ніколи не було таких коштів в медицині — і ми раді, що реформа дозволяє нарешті розгорнути пряме фінансування. 
У місцевого самоврядування будуть свої можливості для підвищення якості життя лікаря. Наприклад, якщо громада побудує якісну амбулаторію та житло для лікаря, яке здасть в оренду за 1 грн, буде значно легше знайти і запросити лікаря на роботу.
Розмір фінансування, яке буде виділятись з держбюджету на медичне обслуговування одного пацієнта, однаковий на всій території країни. Проте життя в сільській місцевості дешевше, ніж в місті, а отже за умови обслуговування однакової кількості пацієнтів, сільський лікар матиме краще матеріальне становище, ніж міський. Окрім того, на відміну від лікаря в місті, сільський фактично не матиме конкурентів. Обирати його будуть всією громадою і декларацію з лікарем укладуть всі мешканці села — а лікар отримуватиме гроші за їх медичне обслуговування. Втім це не означає, що в селах зможуть працювати непрофесійні лікарі і у мешканців не буде альтернативи – громада може відмовитись від поганого лікаря і запросити іншого. 

Осучаснення пенсій має відбутися з 1 жовтня цього року

фото до пенсійУ п’ятницю, 16 червня, Національна Рада реформ при Президенті України схвалила урядовий проект пенсійної реформи. Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій і скасування податку на пенсії для працюючих пенсіонерів вже з 1 жовтня, збереження пенсійного віку і встановлення однакових для всіх правил призначення пенсій.
Раніше свою підтримку урядового законопроекту про реформування пенсійної системи висловили Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.  Вже цього тижня законопроект буде поданий до парламенту, аби за сприяння депутатів вже в жовтні цього року розпочати масштабні зміни вітчизняної пенсійної системи. Ці змини дозволять збалансувати бюджет Пенсійного фонду, а головне, відновити справедливість у призначенні і виплаті пенсій.
Пенсійна реформа стосується кожного і майбутні зміни викликають особливий інтерес громадян. Щодня на адресу уряду і прем’єра надходять сотні листів з проханням роз’яснити окремі нюанси майбутньої реформи. Ми зібрали п’ять найпоширеніших питань.
 
ЯК САМЕ ПІДВИЩАТЬСЯ ПЕНСІЇ І ЩО ЗМІНИТЬСЯ У МЕХАНІЗМІ ЇХ РОЗРАХУНКУ?
Законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для усіх громадян, без огляду на статус та місце роботи.
Розмір пенсії розраховуватиметься за формулою:
Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс
Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році  (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).
Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);
Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1. Але зміна коефіцієнта не погіршить умов нарахування пенсій. Оскільки, зменшуючи коефіцієнт, уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій.

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах!

22870З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду на Вінниччині різко збільшилася кількість пожеж на відкритих територіях. Щодня реєструються випадки горіння сухостою, сміття, очерету, тощо.
З початку року на території області зареєстровано  384 пожежі в екосистемах, загальна площа яких склала 313,066 га.
Причинами, що призводять до цих пожеж, з року в рік є: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, пасовищ, очерету, ділянок із степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю, а також необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку та проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках. Це, у свою чергу, стає причиною розповсюдження полум'я на лісові насадження, торфовища, а також на житлові будинки та господарські будівлі людей. Внаслідок цього завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Тому в цей період рятувальники постійно проводять широкий комплекс масово-роз’яснювальної роботи серед населення області. Також для профілактики пожеж в природних екосистемах використовуються можливості засобів масової інформації, зовнішньої соціальної реклами та проводяться громадські акції з дітьми та молоддю.
Багато громадян мають хибну думку про те, що випалювання залишків рослинності, в тому числі трави є корисним, однак спалювання негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей. Зокрема, під час горіння виділяються різноманітні речовини, які загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи та дихальних шляхів.
Шановні мешканці міста, не провокуйте пожеж в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтеся правил пожежної безпеки. В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101».
ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Фестиваль «Ободівка - мелодійний край Поділля»

318 червня в Ободівському парку відбувся регіональний фестиваль музичного мистецтва «Ободівка - мелодійний край Поділля», в якому взяли участь понад 100 учасників різних вікових категорій з районів Вінничини.
Фестиваль вже вчетверте організовує та проводить Ободівська сільська рада, Ободівський сільський будинок культури. Фінансування свята забезпечив Григорій Пуга.
Бажаючі каталися верхи на конях, розважалися з аніматорами, стрибали на батутах. По закінченні гостей та учасників свята частували козацькою кашею та юшкою.
Переможці фестивалю отримали цінні подарунки, всі учасники - подарунки та солодощі.
На фестиваль завітав депутат Вінницької обласної Ради Геннадій Мазур, подарував Ободівському СБК мікрофон та вручив премії переможцям.
Також місцевий заклад культури одержав новий мікшерний пульт для музичної апаратури від Григорія Пуги.
 
1
4
6
7
8
9
10
11
14
15
17
16
17
18
 
 
 
 
 
 

Переваги медичної реформи – чіткий список медичних послуг, що фінансуватимуться державою

Без названияОстаннім часом поширюється багато міфів про медичну реформу в Україні. Один з них - медицина стане платною і дуже дорогою. 
 Безкоштовної медицини в нашій країні не існує. 90% ліків купуються за особисті кошти громадян. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Тому казати, що медицина СТАНЕ платною і дуже дорогою неправильно. Вона ВЖЕ зараз платна і дуже дорога.
 Реформа вводить нові чіткі правила в медичній системи, однакові для будь-якого громадянина. Для кожної медичної послуги буде чітко відомо — оплачена вона державою чи ні, оплачена вона повністю або частково?
 З'явиться чіткий список послуг, які будуть повністю, на 100% профінансовані державою. Так, завжди безоплатною для пацієнта буде первинна допомога – послуги сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів.
 Безоплатною буде також екстрена допомога — якщо ви потрапите до лікарні внаслідок різкого погіршення стану здоров’я (серцевий напад, інсульт, гострий апендицит тощо), після ДТП чи побутової травми.
 Безоплатною з боку пацієнта буде і паліативна допомога, яку надають смертельно хворим (перш за все адекватне знеболювання).
 Завжди буде на 100% оплачене ведення вагітності, пологи та  лікування дітей. Цього вимагають міжнародні Конвенції про права дитини та про захист материнства, ратифіковані Україною.
 Лікування у частині послуг вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівня також будуть оплачуватися державою, але за окремі з них можлива невелика співоплата пацієнта. Вона  буде набагато меншою, ніж те, що ми платимо зараз. Будуть зрозумілі чіткі механізми, яким чином її можна покрити для тих людей, для яких навіть невеликі кошти є проблемою. Такими механізмами є окремі програми, наприклад, медичні субсидії, програми по лікуванню окремих захворювань. Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, нікуди не дінуться програми по лікуванню онкології, гепатитів, СНІДу та ін.

Відбулись урочисті заходи до Дня медичного працівника

DSC05828У третю неділю червня Україна відзначатиме День медичного працівника – професійне свято тих, хто присвятив себе благородній справі – турботі про життя і здоров’я людини. Тож напередодні свята відбулися урочистості для працівників системи охорони здоров’я центральної районної лікарні та КУ «Тростянецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги.
15 червня 2017 року  медичні працівники Тростянеччини урочисто відзначали своє професійне свято.  Важко уявити наше cьогодення без медицини. Будь-яка  людина, незалежно від віку, прагне бути здоровою та прожити активне життя. І  саме тому вважається , що найвідповідальнішою професією в світі є лікарська. 
Медичних працівників вітали голова райдержадміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська, депутити Вінницької обласної Ради Ігор Хміль та Лариса Білозір. Керівники району відзначили особливість медичної професії, її щоденні турботи та радощі. Щирі слова подяки за неоціненну працю, за сумлінне виконання професійних обов’язків, за кожне врятоване життя, за повернене здоров’я, лунали  на адресу медиків району. Саме у день професійного свята,   працівники  охорони здоров’я  особливо відчувають свою необхідність та значимість, пишаються своєю професією,  успіхами та досягненнями.
Свято розпочалося із по істині значущої та важливої події. Голова райдержадмністрації Леонід Лобань та голова районної ради Людмила Скапровська  вручили 15 велосипедів завідуючим ФАПами та лікарським амбулаторіями. На закупівлю велисопедів виділено кошти із районного бюджету ( 49 995 грн.). Тож тепер хворі зможуть отримати необхідну їм допомогу значно швидше. Крім того велосипед – це екологічно чистий транспорт, тому у своїй щоденній роботі лікарі допомагатимуть не тільки людям, а і навколишньому середовищу.
         Депутат обласної ради Ігор Хміль подарував районній лікарні медобладнання: функціональні ліжка з протипролежневими матрацами, різні види ходунків для хворих неврологічного, хурургічного відділень. Також вручив  Ікону Святого Пантелеймона, покровителя лікарів та цілителя хворих - оберіг для медичних працівників та їх пацієнтів, який привіз зі Святої Гори Афон.
       За сумлінну і добросовісну працю на ниві охорони здоров’я та з нагоди професійного свята кращих медичних працівників нагороджено Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради, а також грошовими винагородами від народного депутата України Миколи Кучера.
    Колег вітали головний лікар Тростянецької ЦРЛ Анатолій Гіленко та головний лікар КУ "Тростянецький РЦ ПМСД" Володимир Пересунько, у їх виступах звучали найкращі слова привітання та визнання  за сумлінну працю, високу свідомість та милосердя, кожному медичному працівнику. Також дякували за розуміння і підтримку керівникам району.
Слова вдячності адресовані народному депутату України Миколі Кучеру, який ніколи не буває байдужим до чужого болю чи проблем. Багато мешканців Тростянецького району отримали матеріальну допомогу на лікування від народного депутата.
Привітати медичних працівників району з професійним святом завітала Лариса Білозір, депутат обласної Ради. Одразу після засідання Конкурсної ради 14 обласного конкурсу, приїхала з гарною новиною, напередодні професійного свята проект «Облаштування палати для людей з обмеженими фізичними можливостями в Тростянецьцій ЦРЛ», що поданий на 14 обласний конкурс, завдячуючи  спільним зусиллям переміг.Буде обладнано палату та закуплено медичне обладнання, на суму 300 тис.грн.: 100 тисяч буде залучено з Фонду конкурсу, 112 тис. грн. надасть районний бюджет та 88 тис. грн. ГО «Соціальний центр МХП» за підтримки Миколи Кучера.
Хвилиною мовчання було вшановано медичних працівників, які загинули у ході бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції.
  Урочистості змінилися чудовим концертом, який підготували працівники районного Будинку культури.
Свято завершилося, проте його атмосфера ще надовго залишилася у серцях медичних працівників.
Коли ми ставимо запитання про те, яка професія є найважливішою, то, безумовно, кожен називає свою професію. Але медичні працівники є щасливі від того, що мають дар від Бога – рятувати здоров’я людині. Тож, приєднуючись до всіх привітань з нагоди свята, хочеться ще раз висловити всім працівникам медичної галузі безмежну вдячність за врятовані життя. Побажати їм міцного здоров’я, невичерпної енергії та вагомих результатів у реалізації свого професійного покликання, а ще – родинного щастя та добробуту, здійснення найзаповітніших мрій!
 
DSC05792DSC05793DSC05804
DSC05810DSC05816DSC05817
DSC05823DSC05825DSC05833
DSC05828DSC05830DSC05836
DSC05843DSC05847DSC05848
DSC05853DSC05859DSC05866
DSC05899DSC05901DSC05903
DSC05905DSC05907DSC05909
DSC05912DSC05922DSC05927

ШАНОВНІ ЛІКАРІ, ФЕЛЬДШЕРИ, МЕДИЧНІ СЕСТРИ, ФАРМАЦАВТИ, ВСІ ПРАЦІВНИКИ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я!

1434606222 5Сердечно вітаю вас із Днем медичного працівника.
Бути лікарем - це виняткове покликання, адже гуманізм і милосердя, чуйність і готовність завжди бути корисними - в усі часи залишаються основними принципами людей вашої професії.
Своєю невтомною працею ви повсякчас демонструєте нам приклади професіоналізму, витримки, самовідданості. Власною добротою, знаннями та досвідом ви повертаєте людей до повноцінного життя. Мільйони пацієнтів з глибокою вдячністю згадують ваші корисні поради та лагідні слова, які здатні воскресити віру і надію в людських душах.
Здоров’я — це не лише благо та щастя кожного, а й безцінне суспільне надбання. Тому від працівників галузі охорони здоров’я, окрім зцілення, очікують уваги, тепла і терпіння.
Найтепліших слів вдячності заслуговують медичні працівники, які рятують тих, хто на Сході України захищає мирний сон наших дітей і боронить рідну землю. Ваш надзвичайний професіоналізм і патріотизм, надважка щоденна копітка праця на межі самозабуття є прикладом для наслідування.
Нехай лікарська честь, громадянська відповідальність і висока моральність й надалі будуть надійним дороговказом у професійній діяльності.
Щиро бажаю вам і вашим родинам наснаги, невичерпних життєвих сил та благополуччя.
 
З повагою
Голова Тростянецької районної державної адміністрації Леонід Лобань

Cемінар практикум для бухгалтерів та керівників підприємств АПК

      DSC05784З метоюзадоволення інтересів бухгалтерського співтовариства у сфері бухгалтерського обліку, впровадження сучасної методології бухгалтерського обліку і оподаткування в Україні Департаментом агропромислового розвитку Вінницької обласної державної адміністрації спільно з  Вінницьким обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб «Баланс», редакцією видання «Баланс», «Баланс Агро»  15 червня 2017 року у залі засідань Тростянецької райдержадміністрації було проведено  черговий регіональний, безкоштовний семінар-практикум для бухгалтерів та керівників підприємств АПК.
            На семінарі розглянуті питання: основні засоби: ремонти та ліквідація, відрядження та роз'їзний характер робіт; відпусткові питання розрахунку та виплати; електронний документообіг; особливості реєстрації податкових накладних  з 01.07.2017 року.
         Вичерпну інформацію з цих та інших питань надала Зубрицька Ірина Юріївна, податковий і фінансовий консультант, судовий експерт, економіст, партнер ГК «Нексія ДК. Аудитори і Консультанти».
 
DSC05787

Голова райдержадміністрації відвідав дитячий садочок у с. Оляниця

        IMG 5968З кінця березня 2017 року у дошкільному навчальному закладі «Ранок» с. Оляниця розпочалася робота по відновленню подачі води у молодшу групу ДНЗ.
Профінансувати всі затрати на виконання даних робіт погодився директор Філії «ВКВК» ТОВ «Вінницька птахофабрика» В’ячеслав Концур. Спочатку планувалось замінити кілька труб для подачі води, та коли приїхала бригада спеціалістів, було встановлено, що вся система водопостачання знаходиться в аварійному стані і потребує повної заміни. Враховуючи те, що часу було обмаль, адже за рішенням сільської ради ремонтні роботи мали бути виконані протягом місяця, а проблем було дуже багато, робота тривала з самого ранку і до пізнього вечора. Завдяки згуртованій і відповідальній взаємодії директора Філії «ВКВК» В’ячеслава Концура, головного інженера Юрія Немеровського та спеціалістів філії, які проводили ремонтні роботи, всі поставлені завдання було виконано якісно та вчасно!
Тепер здійснилась мрія вихованців, батьків та працівників садочку – чиста, холодна і гаряча вода в кранах, сучасне нове сантехнічне обладнання, удосконалена каналізаційна система та мережа електропостачання.
Цей вагомий внесок в роботу дитячого садочку було вирішено урочисто відзначити. 13 червня захід зібрав всіх небайдужих людей, які неодноразово надавали руку допомоги садочку.
В тісній співпраці та повному взаєморозумінні працює Оляницька сільська рада, а відповідно і ДНЗ з ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП» та її директором Ігорем Лещенком. Саме цьому підприємству працівники садочка завдячують новою електроплитою та ігровим майданчиком на території закладу. І цього разу директор «Вінницького бройлера» та його заступник Геннадій Штефан завітали не з пустими руками, а з подарунками, про які давно мріяв персонал садочку. Сучасні пилосос та парова праска стали приємною несподіванкою.
Оперативно вирішують поточні проблеми  дошкільного закладу директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимир Онука та директор Оляницької філії підприємства Сергій Цимбалюк. За їх сприяння у садочку з’явилися нові сучасні меблі та надається постійна допомога у вирішенні всіх господарських питань, яких у садочку чимало.  Представник компанії ПрАТ «Зернопродукт МХП» Тетяна Горбатюк порадувала всіх маленьких вихованців садочка чудовими гостинцями.
Голова Тростянецької районної державної адміністрації Леонід Лобань подарував вихованцям дитячого садочку комплекти різноманітних ігор, щоб малюки мали змогу відпочивати, гратись та розвиватись, та побажав підростаючому поколінню бути достойними та мудрими громадянами європейської держави!
Радіє такій підтримці та партнерству безпосередній керівник села Володимир Олійник. За його словами співпраця Оляницької громади з інвесторами, підприємствами компанії «МХП», дає свій відчутний результат, буде поглиблюватись і тривати надалі.
Можна впевнено сказати, що діти в повній мірі отримують у нашому закладі тепло та ласку, а безкорисливі вчинки благодійників породжують в маленьких дитячих серцях любов до всього світу і віру в те, що він не без добрих людей.
 
DSC05740
DSC05750
 
DSC05761
IMG 5969
IMG 5968
 

Сторінка 1 з 355

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru